Aktuální informace

BNP Paribas Cardif Pojišťovna rozšiřuje krytí pro zrušení cesty a předčasný návrat z dovolené v důsledku požáru

BNP Paribas Cardif Pojišťovna rozšiřuje krytí pro zrušení cesty a předčasný návrat z dovolené v důsledku požáru

28.07.2023

S ohledem na požáry ve Středomoří, které nutí tisíce turistů opouštět oblíbené dovolenkové destinace, se BNP Paribas Cardif Pojišťovna rozhodla rozšířit nad rámec pojistných podmínek krytí pro storno a předčasný návrat z dovolené v případě požárů.

Řecko, Turecko i Sicílie patří k dlouhodobě oblíbeným letoviskům, kde se momentálně šíří požáry. Například na řeckých ostrovech i části pevniny se hasičům stále nedaří dostat plameny pod kontrolu. Nejhorší situace panuje na Rhodosu, kde hoří už druhý týden. Na celém území ostrova byl vyhlášen nouzový stav. Oheň tedy ohrožuje dovolenou jak klientů, kteří se mohli poblíž současných ohnisek pohybovat, tak i těch, kteří se na dovolenou teprve chystají.

 

„V reakci na tyto nečekané události jsme se rozhodli okamžitě jednat a rozšířit pojistné krytí naší pojišťovny, aby klienti věděli, že se na nás mohou spolehnout,“ říká obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny Martin Steiner.

 

Nové rozšířené krytí nyní umožňuje klientům BNP Paribas Cardif Pojišťovny žádat o náhradu nákladů v případě storna nebo předčasného návratu z dovolené v důsledku požáru, jehož vznik potvrdily místní nebo mezinárodními úřady, a to po zakoupení zájezdu.

 

„Pokud je klient nucen zrušit svou cestu kvůli požáru v jeho destinaci, která je součástí našeho cestovního pojištění, budeme proplácet až 85 % storno poplatků. V případě, že klient bude nucen kvůli požáru opustit letovisko, zajistíme pro něj dopravu zpět domů a proplatíme náklady na tuto dopravu. Standardně platí, že i nadále kryjeme škody na zavazadlech, které jsou klienti nuceni zanechat v postižených oblastech při evakuaci,“ doplňuje Martin Steiner.

 

O BNP Paribas Cardif Pojišťovně
BNP Paribas Cardif Pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1996 jako první pojišťovna specializovaná na pojištění schopnosti splácet finanční závazky v oblasti bankopojištění. Již 26 let poskytuje produkty a služby, které klientům zajistí pocit bezpečí a jistoty v neočekávaných a těžkých životních situacích. Kromě již zmíněného pojištění schopnosti splácet finanční závazek nabízí například pojištění internetových rizik, platebních prostředků a osobních věcí, pravidelných výdajů, prodloužené záruky, nahodilého poškození a krádeže, domácnosti či úrazové pojištění. Patří do renomované finanční skupiny BNP Paribas, jejíž součástí je i BNP Paribas Cardif, 100% vlastník BNP Paribas Cardif Pojišťovny. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2022 obsadila první dvě místa v kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr i v kategorii Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Obhájila tak přední příčky z let 2021, 2020 a 2019. Více na www.cardif.cz.

 

Kontakt pro média:

Alena Šopov

Brand & Communication Manager

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Boudníkova 2506/1, 180 00 Praha 8

Tel.: + 420 773 632 270

E-mail: alena.sopov@cardif.com

 

Kristýna Dolejšová
Account Manager
Stance Communications, s.r.o.

Jungmannova 750/34, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 602 141 313, +420 224 810 809
E-mail: kristyna.dolejsova@stance.cz