Aktuální informace

Poradna BNP Paribas Cardif Pojišťovny: Pojištění každodenních rizik pomůže při nesnázích v běžném i on-line světě

Poradna BNP Paribas Cardif Pojišťovny: Pojištění každodenních rizik pomůže při nesnázích v běžném i on-line světě

27.03.2024

Jak vás pojištění každodenních rizik ochrání v běžném světě a jak v tom on-line? Co vše kryje a kde ho lze sjednat?

Co si mám představit pod pojištěním každodenních rizik?

Pojištění, dříve na trhu známé jako pojištění platebních karet, dnes už našim klientům poskytuje komplexní ochranu v každodenních situacích, kdy se stanou obětí kriminálního činu nebo mají prostě jenom smůlu, a to v běžném i on-line životě. V on-line světě vám pojištění pomůže, pokud padnete za oběť podvodníkovi a přijdete o peníze. Jedná se o situace, kdy někdo zneužije vaše karetní údaje, internetové či mobilní bankovnictví a ukradne vám peníze z účtu. Pojištění vás ochrání i v případě phishingu, když třeba naletíte na falešnou smsku, e-mail nebo jinou podvodnou manipulativní techniku. Stejně tak vám ale pomůže u on-line nákupů, tj. pokud vám nedorazí internetová objednávka. Kryté jsou on-line nákupy zboží a služeb z celého světa a nemusíte se bát ani těch z druhé ruky na internetových bazarech.

 

Jak mě takové pojištění ochrání v běžném světě?

V běžném světě vám pojištění pomůže například při krádeži. Bude se vám hodit, pokud vás někdo přepadne a obere o peníze, kapsář vám ukradne peněženku s hotovostí, tašku s osobními věcmi či přenositelnou elektroniku nebo vám zloději třeba vykradou zamčené auto a věci si odnesou. Pojištění ale pomůže, i když máte prostě „jen“ smůlu. Kryje vás, když ztratíte mobil či klíče v MHD, případně pokud vám telefon spadne na zem a rozbije se displej. Pojištění tak pomůže v mnoha každodenních situacích, kdy se vám stane něco nepříjemného a vy v konečném důsledku přijdete o peníze či cennosti.

 

Jak a kde si takové pojištění sjednám?

Pojištění nabízíme prostřednictvím našich partnerských bank ve variantách pro jednotlivce či rodiny a s různým rozsahem a limity krytí. Na trhu se používají různé komerční názvy, které se většinou odvozují od Pojištění platebních karet a zmiňují se navíc i osobní věci, cennosti nebo internetová rizika.

Odpovídá: Martin Pejsar, ředitel produktu a marketingu pro region střední a východní Evropy

 

O BNP Paribas Cardif Pojišťovně
BNP Paribas Cardif Pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1996 jako první pojišťovna specializovaná na pojištění schopnosti splácet finanční závazky v oblasti bankopojištění. Již 26 let poskytuje produkty a služby, které klientům zajistí pocit bezpečí a jistoty v neočekávaných a těžkých životních situacích. Kromě již zmíněného pojištění schopnosti splácet finanční závazek nabízí například pojištění internetových rizik, platebních prostředků a osobních věcí, pravidelných výdajů, prodloužené záruky, nahodilého poškození a krádeže, domácnosti či úrazové pojištění. Patří do renomované finanční skupiny BNP Paribas, jejíž součástí je i BNP Paribas Cardif, 100% vlastník BNP Paribas Cardif Pojišťovny. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2022 obsadila první dvě místa v kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr i v kategorii Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Obhájila tak přední příčky z let 2021, 2020 a 2019. Více na www.cardif.cz.

 

Kontakt pro média:

Alena Šopov

Brand & Communication Manager

BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Boudníkova 2506/1, 180 00 Praha 8

Tel.: + 420 773 632 270

E-mail: alena.sopov@cardif.com

 

Kristýna Dolejšová
Account Manager
Stance Communications, s.r.o.

Jungmannova 750/34, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 602 141 313, +420 224 810 809
E-mail: kristyna.dolejsova@stance.cz