Aktuální informace

Poradna BNP Paribas Cardif Pojišťovny: Jak si užít letní sportování u vody v klidu? Postará se o vás správné cestovní pojištění

Poradna BNP Paribas Cardif Pojišťovny: Jak si užít letní sportování u vody v klidu? Postará se o vás správné cestovní pojištění

18.06.2024

Léto je tady a všichni se těšíme na vodní radovánky. Než ale skočíte do vody, nezapomeňte si zkontrolovat pojistné podmínky cestovního pojištění. Zranění v zahraničí totiž mohou vyjít velmi draho.

Pojištění si k cestování sjednává už většina Čechů. Ne každý ale ví, co všechno obsahuje. Pokud jedete k vodě za sportem, je důležité se nejprve přesvědčit, že se o vás v případě komplikací vaše pojišťovna postará. Každá má vlastní seznam rekreačních sportů, které jsou zahrnuté ve všech cestovních pojištěních. Než si sjednáte smlouvu, ujistěte se, že kryje i činnost, kterou se v zahraničí chystáte dělat.

Pokud neplánujete žádné extrémní sporty, mělo by vaše potřeby pokrýt základní pojištění. Mezi rekreační vodní sporty se většinou řadí plavání, surfing, windsurfing, šnorchlování či potápění s instruktorem. Kajaky nebo rafty se už rozřazují dle obtížnosti sjezdu, ty rizikovější si budete muset připojistit zvlášť.

Podívat se do pojistných podmínek je dobré, i pokud se chystáte jen na plážový volejbal a občasné smočení v moři. Pojišťovny totiž většinou používají seznam krytých sportů nejen při krytí případných léčebných výdajů, ale také v rámci pojištění odpovědnosti. Pokud tedy způsobíte škodu v rámci nepojištěného sportu, budete ji muset uhradit z vlastní kapsy. A ačkoliv řada pojišťoven již toleruje menší míru alkoholu v krvi, doporučujeme sportovat s čistou hlavou!

Pokud svůj sport v pojistných podmínkách nenajdete, nezoufejte. Nové sporty vznikají každý den a pojišťovny se to neustále snaží reflektovat, ale ne vždy se jim to daří dostatečně rychle. Je proto dost možné, že váš sport pojišťovna teprve bude akceptovat. V takovém případě doporučujeme před cestou pojišťovně zavolat a ověřit si to. Pokud se jedná o nový a hodně okrajový sport, počítejte s tím, že pojišťovně může trvat i pár dní, než se pro jeho krytí či nekrytí rozhodne. Volat přímo z pláže proto nemusí být pro klid v duši ideální.

Pokud nějaký sport provozujete na profesionální úrovni a chystáte se v zahraničí dokonce závodit, budete mít o trošku těžší úkol než ostatní cestující. Profesionální sport totiž představuje velmi častou výluku.

Kromě pojištěných sportů je důležité sjednat si pojištění i podle vašich dalších potřeb. Může vám tak pomoci i v případech, kdy vůbec nemůžete odletět, nebo se naopak musíte neplánovaně vrátit domů dříve. Nepřijelo vám zavazadlo? I s tím dokáže cestovní pojištění pomoci. Řada nových pojištění už dokonce obsahuje i krytí zmeškání odletu či expresní vydání nových dokladů, pokud ty původní ztratíte třeba právě v moři.

Před sjednáním cestovního pojištění se také určitě podívejte, jestli nějaké nenabízí i vaše banka. Obzvláště dlouhodobé varianty bývají cenově značně výhodné. No a v nejlepším případě vás banka překvapí, že už dávno máte pojištění ke kartě zdarma. Pak už stačí jen zkontrolovat pojistné podmínky dle našich rad a vyrazit. Bon voyage!

Odpovídá: Martin Pejsar, ředitel produktu a marketingu pro region střední a východní Evropy

 

O BNP Paribas Cardif Pojišťovně
BNP Paribas Cardif Pojišťovna vstoupila na český trh v roce 1996 jako první pojišťovna specializovaná na pojištění schopnosti splácet finanční závazky v oblasti bankopojištění. Již 28 let poskytuje produkty a služby, které klientům zajistí pocit bezpečí a jistoty v neočekávaných a těžkých životních situacích. Kromě již zmíněného pojištění schopnosti splácet finanční závazek nabízí například pojištění internetových rizik, platebních prostředků a osobních věcí, pravidelných výdajů, prodloužené záruky, nahodilého poškození a krádeže, domácnosti či úrazové pojištění. Patří do renomované finanční skupiny BNP Paribas, jejíž součástí je i BNP Paribas Cardif, 100% vlastník BNP Paribas Cardif Pojišťovny. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2023 obsadila v kategorii Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr první dvě příčky a již popáté v řadě tak obhájila prvenství. Bodovala i v kategorii Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr, kde obsadila druhé a třetí místo. V roce 2023 se BNP Paribas Cardif Pojišťovna umístila na 3. místě v soutěži Mastercard Banka roku, a to v kategorii Zodpovědná pojišťovna. Více na www.cardif.cz.

 

Kontakt pro média:

Alena Šopov
Brand & Communication Manager
BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.

Boudníkova 2506/1, 180 00 Praha 8
Tel.: + 420 773 632 270
E-mail: alena.sopov@cardif.com

 

Kristýna Dolejšová
Account Manager
Stance Communications, s.r.o.

Jungmannova 750/34, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 602 141 313, +420 224 810 809
E-mail: kristyna.dolejsova@stance.cz